‹ Se alla musikförlag EKKO Music Rights
  • Adress

    Ölandsgatan 42
    116 63
    Stockholm
  • Telefonnummer

    +46 (0)8 33 69 10
  • E-postadress

    info@ekkomusicrights.com
  • Webbadress

    www.ekkomusicrights.com
  • Verksamhetsområden

    Pop / Rock, Hard Rock / Metal, Hip Hop / Rap, RnB /Soul, Dance / Techno/ Electronic, Jazz / Blues / Funk, Singer / Songwriter
  • Licensieringskontakter

    Film/TV/Advertising/Synch/Creative: Caroline Bäuml,
    caroline.bauml@kobaltmusic.com
    Övriga förfrågningar: Ida Ljungqvist,
    ida.ljungqvist@kobaltmusic.com
  • Övrigt

    Musikrättighetsbolag som ingår I CTGA Group (Culture Technology Group Asia). Kontor i Stockholm, Trondheim, Berlin, Los Angeles och Seoul. Främst aktiva på den internationella marknaden men även lokalt. Under EKKO Music Rights ligger även katalogen EKKO Publishing Inc (USA).

    Bolagets nyckelpersoner:
    Pelle Lidell, President & Co-founder Europe (Stockholm): pelle@ekkomusicrights.com
    Robin Jenssen, General Manager & VP Europe (Stockholm &
    Los Angeles):
    robin@ekkomusicrights.com
    Hayden Bell, A&R Director International (Stockholm): hayden@ekkomusicrights.com
    Nik Hafemann, General Manager / Business and Creative Services GSA (Berlin):
    nik@ekkomusicrights.com
    Dom Rodriguez, General Manager / Head of US Creative Services & Business Affairs (Los Angeles):
    dom@ekkomusicrights.com
    Jin Choi, A&R Director SE Asia (Seoul):
    jin@ekkomusicrights.com
    Hyowon Choi, General Manager, EKKO Music Rights Headquarters (Seoul):
    johanchung@ekkomusicrights.com
    Chris Lee, CEO, EKKO Music Rights Worldwide (Seoul): chrislee@ekkomusicrights.com
    Soo Man Lee, Chairman & Founder, EKKO Music Rights Worldwide (Seoul)

Nyheter

EKKO Music Rights
Det finns inga nyheter att visa.